תשאלו אותנו
שאלתך נשלחה בהצלחה!

היי יאיר. לא ראיתי באתר שלך שאתה מטפל ב- ADHD. האם אתה מטפל גם ב- ADHD?

אני לא רופא, אני הומיאופת ועל-כן אני מטפל באדם ולא בשמות של מחלות. במטרה להבין את הסיבה שמובילה להופעת הסימפטומים, אני מתייחס לכלל הסימפטומים הקיימים אצל האדם ובעיקר לחוויה הנפשית והגופנית שלו. ייתכנו הרבה אנשים עם אותו שם של מחלה, ולכל אחד הסיבה למחלה היא שונה. על-כן כל אחד יזדקק לטיפול הומיאופתי אחר. מסיבה זאת יש לחפש באתר זה בעיקר את הסימפטומים עצמם או את החוויות שמרגישים מבחינה נפשית או גופנית, יותר מאשר שמות של מחלות.
כאשר נבין את הסיבה ל- ADHD אצל האדם אז נוכל לפתור אותה ובעקבות כך ה- ADHD יעלם.

מדוע קפה יכול לעצור טיפול הומיאופתי?

להבנה מדוע קפה יכול לעצור טיפול הומיאופתי, צריך להבין מה קפה עושה לאדם. בכדי להבין מה חומר מסוים עושה לאדם, צריך לבחון מה תגובת הגוף לחומר זה, מאחר שהגוף תמיד מגיב הפוך מהגירוי החיצוני. למשל אם שמים יד במים מאוד קרים ולאחר מכן מוציאים את היד מהמים הקרים אז היד תתחמם. הסביבה קיררה את היד ולכן הגוף חימם את היד. למשל קילוף בצל גורם לדמעות בעיניים. מכאן מבינים שהבצל מיבש. הדמעות הן תגובה לייבוש של הבצל.
קפה גורם לגוף להתעורר. מכאן אנו מבינים שפעולת הקפה היא הרדמה. הקפה נוטה לעצור את המעבר העצבי בסינפסות (סינפסה היא אזור החיבור בין שני נוירונים). אם הגוף אינו מגיב לגירוי של הקפה אז הפעולה העצבית תואט. התגובה של הגוף היא הגברת הקלט בעצבים על מנת שמעבר האות בסינפסות לא ייפגע בהרבה. ואכן יש אנשים שאוכלים פולי קפה ולאחר מכן מרגישים עייפות גדולה מאוד. הסיבה לכך היא שהגוף אינו מצליח להגיב מספיק חזק לגירוי כה חזק של פולי קפה ולכן ההאטה העצבית מורגשת.
אדם שקיבל חומר הומיאופתי צריך להגיב לגירוי ההומיאופתי עד לסיום התהליך. אם אדם זה נוטל קפה אז הגוף נרדם ומתוך מעין עצלנות מסיט את תגובת הגוף מהחומר ההומיאופתי (שהיא תגובה שדורשת מהגוף להוציא את כוחותיו לפועל) לתגובה לקפה שהיא נעימה יותר. ההסטה הזאת גורמת לגוף להפסיק להגיב לחומר ההומיאופתי ומתוך כך הריפוי ההומיאופתי מופסק.

התינוק שלי בוכה הרבה ורוצה כל הזמן ידיים. הוא יכול להירדם רק בידיים שלי וכשאני מניחה אותו הוא מייד מתעורר. האם הומיאופתיה יכולה לעזור?

ברור שקיימת סיבה להתנהגות זאת של תינוקך. כאשר אבין אותה אז אוכל לתת לתינוקך טיפול הומיאופתי חד-פעמי אשר יפתור את הסיבה. כתוצאה מכך תינוקך יוכל להיות רגוע ומאושר גם כשאינו בידיים.